Як правильно вивчати з дитиною кольори?
Поради дефектолога
Вивчення гами кольорів вельми важливо для дітей. Не може бути повноцінного розвитку малюка без цих знань. Що може бути цікавіше за вивчення кольорів? Але як зацікавити дитину? Як зробити навчання корисними та кумедними? Здавалося б, просте завдання, але дитина путає кольори, не хоче слухати, вередує, їй складно. Певні завдання, ігри та досвід педагогів допоможуть досягнути результату. В цьому вам допоможуть практичні завдання. Вони характерихуються наступним:
1) Простота та ефективність
2) Індивідуальний підхід.
3) Послідовність вивчення (від простих до складних)
4) Цікаві завдання
5) Покрокові інструкції та слушні поради.
6) Вікові особливості.
Розглядаємо все навколо - вивчаємо кольори
Це завдання допоможе формувати пізнавальну активність дитини, сприятиме розвитку інтересу до довкілля й самої себе. Дитині пропонується прочитати назви кольорів олівців і розмалювати їх. У середині кожного олівця потрібно написати, що вона бачила такого ж кольору вдома чи на вулиці. Поряд із кожним олівцем потрібно намалювати свій улюблений предмет такого ж кольору. Завдання сприятиме розвитку уявлень дитини про навколишній світ, спостережливості, кмітливості, допитливості, вчитиме знаходити нове у знайомому й знайоме в новому, радіти своїм відкриттям.
Сприйняття кольорів немовлят відрізняється від дорослого, а дитина до семирічного віку (по досягненню певного інтелектуального рівня розвитку), як стверджують фахівці, можуть не розрізняти відтінки.
Мало хто знає, що не слід часто вживати (а краще на першому етапі виключити) зменшувально-пестливі форми (називати кольору синенький, зелененький і т.д.), інакше маляті буде складно згодом, так як він буде сприймати цю форму як початкову. Вчимо кольори з дитиною правильно!
Дидактична гра "Однакові та різні"
Завдання для дитини:
Назви по черзі все, що ти бачиш у верхньому рядку (зліва направо). Листок, коник, огірок, яблуко та гусінь - всі вони різні за кольором чи однакові? Назви колір.
Яку з чорно-білих картинок потрібно розфарбувати у такий колір? (Жабку).
Назви все, що ти бачиш червоним. Жовтим. Коричневим.
Добери картинку для кожного кольорового рядка.
Подивись уважно та скажи, що може змінити свій колір? (Листок, яблуко...).
Розглянь зображення у «синьому» рядку та поміркуй: вони однакові за кольором чи ні? (Це блакитний і різні відтінки синього).
Вивчаємо кольори в картинках
Використовуйте сайти Childdevelop, https://www.youtube.com/watch?v=QannLiGtRe0 , які навчить Вас що, як і в якому віці вимагати від дитини тих чи інших знань! Як навчити дитину розрізняти кольори? Це можна зробити в легкій та доступній формі.
Рекомендуємо Вам звернути увагу на вивчення кольорів в картинках - такий вид завдань обов'язково припаде до душі кожної дитини!
Навчайте дітей - адже це так цікаво і пізнавально!