"Що таке дрібна моторика і для чого вона потрібна?"

22.02.2021

Консультація для батьків "Що таке дрібна моторика і для чого вона потрібна?"

Під виразом «дрібна моторика» розуміється рухливість і вправність дрібних м'язів на кистях рук, чинена під зоровим контролем людини. Чим краще розвинена ця моторика, тим краще буде у малюка пам'ять, логіка, мова і мислення. Справа в тому, що в корі головного мозку, зони , що відповідають за рух пальців рук і розвиток мовленнєвого апарату, розташовані дуже близько. Стимулюючи дрібну моторику, в корі головного мозку активізуються і ті процеси, які пов'язані з розвитком інтелектуальних і мовленнєвих здібностей. 

Коли малюк ще зовсім маленький, мама бере його долоні і обережно розминає його пальчики по кілька хвилин на день. Поступово додаються масажні рухи, не складні пальчикові вправи, ігри та інше. Коли малюк трохи підросте, йому слід давати чіпати на дотик різні поверхні, що відрізняються по своїй текстурі. Можна грати з ним в пісочниці, пропонувати в якості гри пришиті до тканини гудзики. Чим більше поверхонь опанує дитина у цей період, тим краще буде для її розвитку. Коли дитина подорослішала, з нею можна грати в різні корисні ігри. Добре, якщо дитина привчиться зберігати іграшки в окремих коробках. Це дисциплінує її, навчиться складати деталі конструкторів, тримати їх в чистоті і порядку.

У дошкільному віці діти продовжують розвивати дрібну моторику за допомогою спеціальних ігор і занять (малювання, ліплення, мозаїка, аплікації та інше). Змінюються і іграшки дитини. Так замість брязкалець і плюшевих ведмедиків в арсеналі з'являються конструктори, набори для творчості, мають безліч дрібних деталей.

Способи розвитку дрібної моторики рук у дошкільників. Існує безліч різних способів, які можна використовувати для розвитку дрібної моторики пальців рук дошкільнят:

  • Пальчикові ігри - один з найбільш популярних і доступних способів розвитку дрібної моторики. Для занять не потрібно ніякої особливої підготовки. Займатися можна де завгодно і коли завгодно. Причому будь-які дії пальчиками цікавіше підкріплювати яким-небудь цікавим віршем, піснею чи коротенькою казкою. Вибираючи пальчикові ігри для дошкільнят, важливо стежити, щоб під час занять пальці встигали розслаблятися і відпочивати, тому вправи повинні чергувати в собі елементи напруження та розслаблення. Саме такі рухи будуть сприяти роботі м'язів і давати необхідний результат.
  • Ігри-шнурівки - такі іграшки представляють собою безліч деталей з отворами під шнурок. Дитина може нанизувати їх на шнурок, просувати його в отвори, що дозволяє не тільки розвивати дрібні м'язи пальців рук за рахунок подібних нанизувань, але і за рахунок роботи з різними поверхнями, матеріалами і фактурами.
  • Пальчикові фарби. Малювання -це один з ефективних способів розвитку дрібної моторики і не тільки з допомогою пальчикових фарб. Вміння дитиною тримати в руці олівець, акуратно розфарбовувати малюнок, не вилізаючи за межі деталей, знадобиться для отримання навичок письма. Малювати з допомогою пальчикових фарб люблять усі діти без винятку. Вони не тільки сприяють розвитку дрібної моторики рук, але і допомагають освоїти кольори з дошкільниками.
  • Конструктори. Завдяки роботі дошкільнят з конструкторами різних видів, включаючи Лего, можна розвивати моторику, просторове мислення, логіку, поняття кольорів і відтінків. На сьогоднішній день конструктор, мабуть, кращий спосіб активного розвитку дошкільника і підготовці його до подальшого навчання. Малюка потрібно зацікавити, показати, як працювати з тим чи іншим видом іграшок, а також вибрати конструктор в залежності від віку дитини.
© 2020 «Інклюзивно-ресурсний центр» Яблунівської селищної ради
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати