2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм
Щорічно, 2
квітня, світова спільнота відзначає Міжнародний день інформування про
аутизм.
Закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали в майбутньому повноправними членами суспільства.
Починати треба СЬОГОДНІ, щоб завтра наше суспільство стало доступнішним таким дітям та відкрило для них усіх широкі можливості.
Аутизм - що це?
Хвороби аутизм в медицині не існує, так як називати хворобою аутизм недоцільно, бо остання має початок і кінець, а аутизм - це постійний стан.
Тому це - психічне порушення з аномальною поведінкою і труднощами в соціальній взаємодії. До розладів аутичного спектру (РАС) належать синдром Каннера, синдром Аспергера, синдром Ретта, атиповий аутизм і дитячий дезінтегративний розлад.
РАС починається в дитинстві, але зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються в перші 5 років життя. За даними ВООЗ, аутизм в 4 рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток.
Діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму. Вдосконалення діагности збільшило і кількість діагностованих випадків. Так, зокрема, батькам радять консультуватися із фахівцями, якщо:
- малюк різко реагує на голосні звуки,
- бувають напади агресії.
-уникає спілкування та емоційного контакту з людьми,
- уникає ігор, проявляє слабкий інтерес до іграшок,
-зациклюється на одній іграшці,
- весь час повторює один і той самий рух,
-не повторює звуки і слова,
-довго не починає говорити,
- усамітнюється.
Науково доведених причин РАС у світі не існує. Ці діти зовні виглядають, як звичайні діти, але мають дивні рухи, незрозумілі нам дії, начебто неадекватна поведінка чи манера спілкування можуть відлякувати оточуючих, але це в жодному разі не робить їх гіршими. Для них це завжди має певну причину та сенс.
Чим раніше розпочато лікування та
психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім'ю до соціуму, дати їм
змогу жити повноцінним життям.
Часто виникає питання, де межа між особливостями характеру та патологією. Тому
варто чітко розмежовувати хворобу й особливості вдачі.